Opis kierunku

Charakterystyka programu

Program koncentruje się na ekonomii międzynarodowej i handlu międzynarodowym, zapewniając solidną podstawę w wykorzystaniu analitycznych i ilościowych metod w badaniu kwestii ekonomicznych.

Na treść programu wpływa praca Nottingham Centre for Research on Globalisation and Economic Policy (GEP) (Nottinghamskie Centrum Badań nad Gobalizacją i Polityką Gospodarczą). Centrum to jest jedną z wiodących europejskich grup badawczych , które zgłębia przyczyny i skutki globalizacji, a jej pracownicy naukowi doradzali takim organizacjom jak brytyjskie Ministerstwo Skarbu Państwa, Bank Światowy i Światowa Organizacja Handlu.

Program ten zapewnia studentom możliwość zdobycia szeregu cennych efektów kształcenia. Za pośrednictwem wyspecjalizowanych modułów dotyczących teorii międzynarodowej makroekonomii i handlu międzynarodowego będzie można nauczyć się stosować i rozwijać swoje umiejętności analityczne i kwantytatywne zawarte w kursach podstawowych oraz dodatkowych opcji w obszarach, które wzmocnią te umiejętności przy rozpatrywaniu międzynarodowych kwestii ekonomicznych.

Perspektywy zawodowe

Program studiów jest dostosowany do potrzeb współczesnego rynku pracy. Kwalifikacje w zakresie teoretycznych oraz w szczególności praktycznych zagadnień ekonomicznych dają absolwentom przewagę na konkurencyjnym rynku pracy. Zdobyta wiedza przygotowuje do pracy na różnorodnych stanowiskach w sferze biznesowo-ekonomicznej krajowej i międzynarodowej. Kompetencje absolwentów tej specjalności są szczególnie poszukiwane w bankowości, biznesie, doradztwie ekonomicznym i finansowym a także w instytucjach rządowych i organizacjach takich jak na przykład Bank Światowy, OECD, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, banki centralne w Europie i na świecie.

Zagadnienia omawiane podczas studiów









Celem głównym projektu jest dostosowanie kształcenia na kierunku Zarządzanie do wymogów współpracy międzynarodowej poprzez opracowanie i prowadzenie nowego, międzynarodowego programu kształcenia.
Projekt realizowany jest w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Działanie 3.3 Umiędzynarodowienie polskiego szkolnictwa wyższego, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju. Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Termin realizacji projektu: 1.05.2017 r. – 30.09.2019 r. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 2168295,00 PLN.